Piątek, 24 maja 2024

Rozjaśnienie ciemnej łazienki

22 kwietnia 2021

Wiele łazienek są zbudowane bez okien lub dużo naturalnego światła. Aby temu zaradzić, istnieje kilka sposobów na rozjaśnienie tego miejsca bez konieczności przeprowadzania dużego remontu! Zapoznaj się z naszymi szybkimi i łatwymi wskazówkami, jak przekształcić ciemną łazienkę w jasną i przestronną przystań!

ROZPROSZONE OŚWIETLENIE

Częstym błędem, który skutkuje podkreśleniem ciemnych miejsc w łazience, jest posiadanie jednego źródła światła w pomieszczeniu. To rzuca cienie we wszystkich miejscach, w których powinno się rzucać światło i ostatecznie sprawia, że pomieszczenie wygląda na mniejsze.

Rozprosz oświetlenie po pokoju, aby rozjaśnić wszystkie te kąty i miejsca na podłodze, które są podatne na cienie - możesz zacząć od rozmieszczenia świateł na całym suficie.

Oświetlenieścienne wokół szafki lub szafki z lustrem zdziała cuda w wizualnym powiększeniu powierzchni pokoju, podczas gdy oświetlenie wokół lustra będzie miało dodatkową korzyść w postaci ułatwienia porannej rutyny makijażu/golenia.

Możesz również zainwestować w tunel słoneczny. Odpowiednie zarówno dla płaskich, jak i spadzistych dachów, tunele słoneczne pomogą Ci wprowadzić naturalne światło do pozbawionej okien łazienki, nawet jeśli między sufitem a dachem jest aż sześć metrów!

LUSTERKA

Lustra to naprawdę prosty sposób na zwiększenie zarówno wielkości, jak i jasności Twojej łazienki. Mała sztuczka która ma wielki wpływ jest mieć bardzo wąską ramę na twój lustrze, maksymalizuje skutek ja ma na pokoju.

Podświetlane lust ra są o tyle dobre, o ile można dostać za rozjaśnianie pokoju. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jasne panele, czy delikatniejsze opcje oświetlenia, pomogą Ci one wzmocnić światło w Twojej łazience.

łazienka

KAFELKI

Płytki z połyskiem lub mozaikowe zapewnią wyjątkowo błyszczącą powierzchnię, która pomoże rzucić więcej światła do pomieszczenia. Są one również doskonałym sposobem na wprowadzenie koloru do wystroju łazienki, zapewniając dwa rozwiązania projektowe w jednym.

Płytki te można umieścić na ścianach, podłodze, a nawet na obu, jeśli chcesz naprawdę pomóc w rozprzestrzenianiu się światła.

MOMENT NA ŻARÓWKĘ

Wybór odpowiedniej żarówki może wiele zmienić w Twojej łazience. Wraz z nadejściem żarówek energooszczędnych (takich jak LED, które zużywają do 90% mniej energii niż zwykłe żarówki), jasność mierzy się w lumenach, a nie w watach, więc sprawdź, czy możesz zainwestować w jakąś o wyższej liczbie lumenów, aby rzucić nieco więcej światła.

Zastanów się też, jakiego koloru szukasz. Żarówki są oceniane w skali Kelvina dla ich koloru, więc jeśli chcesz cieplejszy blask, patrzeć na dolnym końcu skali, podczas gdy drugi koniec da niebieskawy światło. Posiadanie żarówki w okolicach środka pomoże rozjaśnić pokój, więc przyjrzyj się, gdzie pasują Twoje istniejące żarówki. Żarówki LED są dostępne w różnych kolorach, więc możesz wybrać preferowany odcień dla swojej łazienki.

Kształt żarówek również może mieć znaczenie. Żarówki kuliste mają nadmiernie zaokrągloną powierzchnię, więc będą bardziej rozpraszać światło, podczas gdy żarówki świecowe nadają bardziej stały kierunek światłu, które pomijają. Zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać, wybierając kształt odpowiedni dla Twojej przestrzeni.

CAŁA BIEL W NOCY

Białe powierzchnie pomogą każdemu światłu naprawdę odbić się w pokoju, oświetlając jak największą przestrzeń. Nawet jeśli wybierasz kolor akcentu do armatury lub wystroju, postaraj się utrzymać pokój tak biały, jak to tylko możliwe, aby ułatwić rozprzestrzenianie się światła.

Biały sufit naprawdę pomoże zatrzymać całe światło, a błyszczące białe płytki sprawią, że ściany i podłoga będą mienić się światłem. Jeżeli ty wybierasz akcentu colour, mieć ostry kontrast między jasnymi i ciemnymi cieniami pomaga podkreślać wszystkie jasne tereny w pokoju.

To mógł pracować naprawdę ładnie jako ściana akcentu w jaskrawym kolorze pop cieniu lub ciemnym ziemistym tonie. Możesz również spróbować mieć wzorzyste płytki wokół umywalki lub nad wanną, aby zwrócić uwagę na armaturę.

Metaliczne lub błyszczące akcesoria będą wspaniale odbijać światło; złote lub srebrne akcenty na armaturze doskonale spełnią swoją rolę.

W wielu łazienkach naprawdę może brakować naturalnego światła, ale jest wiele sztuczek, które możesz wypróbować, aby skutecznie rozjaśnić przestrzeń. Wypróbuj kilka z tych wskazówek, a wkrótce zauważysz różnicę w swojej ciemnej lub pozbawionej okien łazience!