Wtorek, 16 lipca 2024

Idealny standard: Najważniejsze wskazówki dotyczące dostosowania nowoczesnej łazienki do wszystkich stylów życia

3 lipca 2022

Dostosowanie nowoczesnej łazienki do potrzeb całej rodziny może być trudne, dlatego poprosiliśmy Ideal Standard, wiodącą markę łazienkową w Wielkiej Brytanii, o udzielenie nam najważniejszych wskazówek.

Urządzając łazienkę dla rodziny, wydaje się, że istnieje niepisana zasada: nie można mieć praktycznej przestrzeni, która jest jednocześnie elegancka i stylowa. Jednak w Ideal Standard wierzymy, że naprawdę można uzyskać to, co najlepsze z obu światów, dlatego dzielimy się naszymi najważniejszymi wskazówkami, jak to osiągnąć.


Minimalizm oszczędzający przestrzeń

Jednym z największych trendów i najłatwiejszych sposobów na uzyskanie nowoczesnego wystroju jest minimalizm (używanie mniej, aby osiągnąć więcej). Wydaje Ci się, że nie masz miejsca na minimalizm? Pomyśl jeszcze raz. Spłuczka podtynkowa jest Twoim przyjacielem.

Ukrycie spłuczki za ścianą pozwala na wybór eleganckiego rozwiązania w postaci toalety wiszącej lub przyściennej. Nie tylko stwarza to złudzenie większej przestrzeni na podłodze, ale także pomaga uporządkować przestrzeń za toaletą, bez nieestetycznej spłuczki, która będzie się na Ciebie gapić. Ponadto, takie opcje toalet znacznie ułatwiają sprzątanie, ponieważ nie ma kłopotliwych zakamarków i szczelin, po których trzeba się poruszać. Piękne i praktyczne.

Jeśli brzmi to jak dobre rozwiązanie dla Twojej łazienki, niedawno wprowadzona na rynek toaleta Strada II Back-to-Ball jest elegancka i ma nowoczesny, kanciasty design.


Przechowywanie jest najważniejsze

Jednym z najczęstszych powodów braku nowoczesnego wystroju w rodzinnej łazience jest bałagan! Na myśl przychodzą zabawki do kąpieli, produkty kosmetyczne i przybory do pielęgnacji. Jeśli tak właśnie wygląda Twoja łazienka, współczesne przechowywanie jest dla Ciebie rozwiązaniem.

Zawieszona na ścianie jednostka do przechowywania pomoże stworzyć super minimalistyczną atmosferę. Dlaczego nie wypróbować wiszącej szafki Strada II? Dzięki dwóm szufladom zapewni mnóstwo miejsca do przechowywania, a kompaktowy, wiszący design zachęca do supernowoczesnego wykończenia.


Magia luster

Niezwykle niedocenianym produktem w łazience jest skromne lustro. Starannie dobrane i zastosowane może pomóc rozwiązać problemy projektowe i uzyskać minimalistyczny wygląd, a jednocześnie odgrywać istotną rolę w Twojej rodzinnej łazience.

Jeśli Twoja łazienka wydaje się nieco zbyt mała, zdecyduj się na bardzo duże lustro. Choć może się to wydawać nieproduktywne, odbicie w nim sprawi, że poczujesz się, jakbyś miał o wiele więcej miejsca niż w rzeczywistości.

Aby rozwiązać problemy z przechowywaniem, warto zainstalować dużą szafkę z lustrem. Nie tylko sprawi ona, że przestrzeń wyda się przestronniejsza, ale także pomoże przechowywać niezbędne produkty łazienkowe i przybory do pielęgnacji.

Chcesz uzyskać ultranowoczesny wygląd? Wybierz lustro z oświetleniem zewnętrznym.


Przemyślane oświetlenie

Oświetlenie to cenne narzędzie projektowe, które czasami bywa pomijane, a w wielu przypadkach może mieć największy wpływ na ogólny nastrój pomieszczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w łazienkach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma okien.

Po pierwsze, i najważniejsze, ściemniane światła w łazienkach to zawsze dobry pomysł. Ponieważ łazienka jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, najlepiej jest mieć różne opcje - jasne światło, gdy musisz dokładnie widzieć, co robisz, i bardziej relaksujące, przyciemnione, gdy chcesz stworzyć atmosferę przypominającą spa (np. chłodząc się w wannie). Możesz nawet wybrać średnie natężenie światła, gdy kąpiesz dzieci przed snem, mając nadzieję, że dzięki temu będą bardziej śpiące!

Wiele ważnych czynności związanych z pielęgnacją urody może odbywać się przed lustrem rodzinnym o dużym natężeniu ruchu, dlatego oświetlenie dostosowane do konkretnych zadań może być czasem najlepszym pomysłem (podobnie jak oświetlenie głównego pokoju). Umieszczenie nad lustrem oświetlenia dodatkowego lub punktowego, a jeszcze lepiej lustra z wbudowanym oświetleniem, może naprawdę pomóc w takich czynnościach, jak golenie, skubanie, a może nawet sprawdzanie okazjonalnych skaz.


Sklep Ideal Standard

W kolekcji Ideal Standard Strada II znajdziesz więcej nowoczesnych, przyjaznych rodzinie łazienek. Kliknij na obrazek poniżej.