Piątek, 24 maja 2024

6 wskazówek, jak ulepszyć kuchnię

2 października 2020

Marzyłeś o modernizacji kuchni, ale nie wiesz od czego zacząć. Istnieje wiele różnych elementów konstrukcyjnych, które mogą zmienić ogólny wygląd i samopoczucie do serca Twojego domu.

Możesz być zaskoczony, że niektóre z tych ulepszeń są proste i bardzo opłacalne. Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz włączyć także większe projekty, takie jak rekonfiguracja całej przestrzeni.

Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz włączyć także większe projekty, takie jak rekonfiguracja całej przestrzeni. Tworzenie lepszej kuchni może być nie tylko z kosmetycznego punktu widzenia. Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz włączyć także większe projekty, takie jak rekonfiguracja całej przestrzeni.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym sposobom na stworzenie lepszej kuchni dla Twojego domu:

1. Zaplanuj obszary o dużym natężeniu ruchu

Ustawić piekarnik i płytę kuchenną poza strefami o dużym natężeniu ruchu w kuchni. Jeśli masz małe dzieci, chcesz uniknąć wypadków podczas gotowania, gdzie garnki z gorącymi potrawami mogą się przewrócić, powodując poparzenia.

Jeśli to możliwe, należy unikać umieszczania miejsc przygotowywania żywności również w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

2. Chodniki

Chcesz zastanowić się nad przestrzenią między stołem, półwyspem lub wyspą a pasażem. Ten artykuł zaleca, aby chodniki kuchenne miały co najmniej 36 cali szerokości.

Preferowany rozmiar przejścia dla strefy gotowania to 42 cale, jeśli w kuchni jest jeden kucharz. Jeśli masz dwie osoby, które zazwyczaj gotują w tym samym czasie, 48 cali jest preferowaną miarą przejścia.

3. Trójkąt roboczy

Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi trójkąta roboczego, aby uzyskać największą wydajność w Twojej kuchni.

Konfiguracja ta składa się z umywalek, pieca/kominek i lodówek. Umieszczenie tych trzech elementów powinno być w formacji trójkątnej.

4. Oświetlenie

Światło naturalne jest zawsze najlepszym źródłem światła. Nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale także sprawia, że czuje się ono bardziej przestronne i poprawia nastrój.

Postaraj się stworzyć jak najwięcej naturalnego światła, jak to możliwe, zmieniając zabiegi przez okno na takie, które pozwalają uzyskać więcej światła do pomieszczenia. Jeśli budżet na to pozwala, rozważ dodanie okna lub drzwi przesuwnych, lub ewentualnie zwiększenie rozmiaru istniejących okien.

Oprócz światła naturalnego, dodanie światła puszkowego nad miejscami pracy jest również innym sposobem na zapewnienie jasności przestrzeni. Aktualizacja istniejących opraw poprawi również wygląd Twojej kuchni.

5. Miejsca siedzące

Chcesz mieć wystarczająco dużo miejsc siedzących dla najbliższej rodziny, jak również dla gości, jeśli planujesz zabawę. Można osiągnąć poprzez dodanie wyspy lub półwyspu, gdzie można umieścić stołki barowe lub dodatkowe krzesła. Bonusem jest to, że dzięki tej funkcji dostaniesz również dodatkową ladę i miejsce w szafce.

Jeśli przestrzeń na to pozwala, rozważ możliwość zamówienia większego stołu i krzeseł do jadalni. Zawsze możesz dostać stół z wyjmowanym lub składanym liściem, jeśli potrzebujesz większego stołu tylko na specjalne okazje.

6. Gabinet

Dodanie nowych szafek to zawsze świetny sposób na ożywienie kuchni. Możesz pracować z projektantem, aby uzyskać całkowicie zaktualizowany wygląd, który będzie płynąć z resztą kuchni. Dodanie formowania koronowego i unikalnych uchwytów da Twoim nowym szafkom jeszcze więcej szczegółów i oryginalności.

Wniosek

Weź pod uwagę powyższe sugestie podczas planowania przebudowy kuchni. Ty możesz tylko chcieć lub potrzebować wybierać kilka pomysłów które wymieniają, lub ty mogłeś brać zanurzenie i zaczynać cały proces od nagich kości. Wybór należy do Państwa.

Zawsze najlepiej jest rozmawiać z profesjonalnym i doświadczonym projektantem, który może odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić. Zapoznają się oni dokładnie z Twoją przestrzenią, jak również z Two budżetem. Razem możecie pracować jako zespół, aby stworzyć kuchnię swoich marzeń.