Piątek, 21 czerwca 2024

Psychologia koloru płytek: Jak kolor płytek wpływa na Twój nastrój

22 września 2020

Wybór kolorów płytek do dekoracji jest zabawny i kreatywny. Po prostu, polecamy wybrać kolor płytek, który uwielbiasz. Oczywiście, będziesz chciał wybrać kolor płytek, który dobrze pasuje do Twojej przestrzeni, pasuje do reszty dekoracji i jest czymś, co będzie Ci się podobało patrząc na co dzień. Te parametry pomogą Ci zawęzić wybór. Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, jak konkretny kolor płytek sprawia, że czujesz.

Psychologia koloru to potężne narzędzie projektowania wnętrz, które uwzględnia różne emocje związane z danym kolorem. Kolory mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz, myślisz i działasz, więc istotnym krokiem w wyborze właściwego koloru płytki jest rozważenie, jaki rodzaj atmosfery chcesz stworzyć w danej przestrzeni i jaki kolor najlepiej pomoże w osiągnięciu tej atmosfery.

Kolorowe koło

W fizyce kolor jest rozumiany jako odpowiedź naszych oczu i mózgu na długości fal światła odbitego od przedmiotów. Kiedy myślimy o kolorze, często myślimy o kole kolorów farb, które sprawia, że czerwony, żółty i niebieski są kolorami podstawowymi, z których pochodzą wszystkie inne kolory. Łącząc kolory podstawowe, tworzymy kolory wtórne - zielony, pomarańczowy i fioletowy (lub fioletowy). Kombinacje tych wszystkich kolorów tworzą kolory trzeciorzędne i uzupełniają koło kolorów: żółto-zielony, niebiesko-zielony, niebiesko-fioletowy, czerwono-fioletowy, czerwonopomarańczowy i żółto-pomarańczowy.

Zrozumienie poniższych podstaw koła kolorów może pomóc w użyciu koła kolorów w projektowaniu wnętrz: Kolory uzupełniające: Kolory, które siedzą bezpośrednio naprzeciwko siebie na kole kolorów (takie jak fioletowy i żółty lub pomarańczowy i niebieski), kolory uzupełniające zazwyczaj działają dobrze, jak również kolory akcentujące.

Triady: Triady to kolory, które tworzą trójkąt na kole kolorów, takie jak czerwony, niebieski i żółty lub fioletowy, zielony i pomarańczowy. Podczas gdy triady mogą pracować jako kolory akcentujące, muszą być zrównoważone, aby uniknąć przytłaczania przestrzeni.

Analogiczne kolory: Kolory analogowe do grup trzech kolorów, które siedzą obok siebie na kole kolorów, takich jak czerwony, pomarańczowy i czerwonopomarańczowy.

Monochromatyczne kolory: Monochromatyczne schematy kolorystyczne obejmują tylko jeden kolor, ale mogą zawierać różne odcienie - na przykład od mięty do leśnej zieleni.

Chłodne i ciepłe kolory: Chłodne kolory to niebieski, zielony i fioletowy - kolory, które przypominają wodę lub trawę, a tym samym wywołują chłodne uczucie. Ciepłe kolory - czerwienie, pomarańcze, żółcienie i róż - przypominają nam o ogniu lub słońcu, wywołując uczucie ciepła. Użycie chłodnych lub ciepłych odcieni może pomóc stworzyć pewien nastrój w przestrzeni.

Kolory inne niż kolorystyczne: Noncolors to odcienie, które nie znajdują się na kole kolorów (takie jak biały, szary, czarny, beżowy i brązowy), ale są nadal ważne dla wystroju wnętrz.

Psychologia koloru płytek

Więc jaka jest psychologia kryjąca się za każdym kolorem płytek? Dowiedzmy się.

Czerwona płytka Począwszy od tego, co jest prawdopodobnie najśmielszym kolorem na kole kolorów, czerwona płytka jest jednocześnie przywołaniem miłości, namiętności i pożądania oraz determinacji, władzy, energii, siły, niebezpieczeństwa i wojny. Pomyśl o czerwonej płytce jako o narzędziu do podnoszenia zmysłów, podnoszenia poziomu energii i wzbudzania podniecenia - rodzaju koloru, który tworzy niezapomniane pierwsze wrażenie i sprawia, że ludzie mówią.

Oczywiście, wybrany przez Ciebie odcień czerwieni również robi dużą różnicę:Jasnoczerwony: Miłość, namiętność, seksualność, wrażliwość i radość

Różowy: Miłość, romans i przyjaźń. Czerwono-brązowy: Upadek i zbiory

Ciemnoczerwony: Siła woli, wigor, odwaga, przywództwo i tęsknota za czerwoną płytką: Czerwona płytka może stanowić świetny akcent rozgrzewający "chłodne" pomieszczenie lub wywołać dramatyczne wrażenie w większych zastosowaniach lub w całym pomieszczeniu (pomyślmy o czerwonej płytce we wnęce lub łazience). Czerwona płytka może być również korzystna dla kuchni, ponieważ czerwona płytka zwiększa apetyt. W przypadku zastosowania do ściany z płytek, kolor czerwony może wizualnie zmienić proporcje długich i wąskich pomieszczeń.

Połączyć czerwoną płytkę z innymi kolorami, aby zmienić jej oddziaływanie. Na przykład, w połączeniu z delikatnymi szarościami i magentami, czerwień może sprawić, że przestrzeń będzie kobieca i przytulna. Tony ziemi w połączeniu z rustykalną czerwoną płytką dają wrażenie ciepła i naturalności. Ogólnie rzecz biorąc, fioletowo-czerwone czerwienie oddają spokój i intymność, a pomarańczowo-czerwone są energetyzujące. Różowy kolor stał się markowym kolorem na raka piersi, a różowa płytka podąża za nim jako modny sposób na dodanie elegancji i kobiecej siły do wystroju domu. Pasta, taka jak różowa płytka, tworzy pogodny i wyrafinowany styl, odważne odcienie tworzą boho i industrialny szyk, a oranżady, takie jak koralowa płytka, nadają żywy, prężny, a jednocześnie pocieszający klimat.

Płytka pomarańczowa

Jeśli twoja przestrzeń potrzebuje wybuchu energii, pomarańczowa płytka może być dla ciebie właściwym wyborem. Pomarańczowy przypomina tropiki, słońce, radość i emocje szczęście, entuzjazm, zachętę, fascynację, kreatywność, sukces, determinację, stymulację i atrakcyjność. Łączy w sobie ciepły i przyjazny aspekt żółci z podnieceniem czerwieni, z różnymi efektami w zależności od odcienia:

Jasno pomarańczowy: Przygoda i ciepło

Czerwono-pomarańczowy: Pragnienie działania, dominacji, przyjemności, pasji i pożądaniaCiemny pomarańczowy: Pewność siebie i ambicjaGold: Prestiż, mądrość, oświetlenie i bogactwoCzasem ludzie mają tendencję do kochania lub nienawidzenia koloru pomarańczowego, dyrektor wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone i specjalista ds. koloru Leatrice Eisemen wyjaśnia, że pomarańcz znajduje się na szczycie drabiny upodobań konsumentów - więc w przyszłych projektach możemy zobaczyć więcej pomarańczowych płytek.

Jak używać pomarańczowej płytki: Pomarańczowa płytka może być przytłaczająca, jeśli jest używana do dużych zastosowań, więc uważaj ją za kolor akcentujący lub do małych zastosowań, takich jak backsplash. Jak używać pomarańczowej płytki: Pomarańczowa płytka może być przytłaczająca, jeśli jest używana do dużych zastosowań, więc uważaj ją za kolor czerwony, pomarańczowy pobudza apetyt, dzięki czemu jest doskonałym kolorem płytek do kuchni. Pomarańczowy jest również idealny do pomieszczeń, które wymagają dużo energii, takich jak sprzedaż ćwiczeń - a jako dodatkowy bonus, płytki ceramiczne są wodoodporne i antypoślizgowe (i pot)! Ogólnie rzecz biorąc, im jaśniejszy odcień pomarańczowy, tym mniej go potrzebujesz. Podobnie, jaśniejsze i bardziej stonowane pomarańcze - takie jak morelowy, brzoskwiniowy, terakotowy i zakurzony pomarańczowy - są idealne do większych zastosowań płytek lub pomieszczeń i bardziej relaksujących pomieszczeń, takich jak sypialnie. Należy pamiętać, że płytka w kolorze głębokiej pomarańczy, choć w ciągu dnia jest odważna, może czuć się ciepło i przytulnie wieczorem.

Rozważ wymieszanie jaskrawo pomarańczowej płytki, np. pomarańczowej z żółtymi i różowymi akcentami, aby wywołać energię i podniecenie, oraz morelowo-pomarańczowej płytki z głębokimi szarościami i brązami, aby stworzyć spokojniejszą atmosferę. Dachówkę pomarańczową należy połączyć ze złotem, brązem i czerwonymi akcentami lub inną dekoracją wnętrza, aby uzyskać uczucie zbiorów lub jesieni.

Żółta płytka

Kolor słońca, żółta płytka sprzyja energii, szczęściu, radości i intelektowi. Mówi się nawet, że kolor żółty pobudza komunikację i kreatywność oraz pobudza pamięć i układ nerwowy. Jednak wybór właściwego odcienia żółtego jest kluczowy, ponieważ tępy żółty może być bardziej de-energizujący niż podnoszenie, a zbyt jasny żółty może być przytłaczająca: Tępy żółty: Zazdrość, choroba, gnicie, i ostrożność (rzadko używane w wystroju wnętrz)

Jasnożółty: Radość, świeżość i intelekt

Jasnożółty: Optymizm

Głęboka żółć: Sophistykacja

Jak stosować żółtą dachówkę: Żółta dachówka idealnie nadaje się do łazienek, kuchni i jadalni. Ponieważ żółty stwarza iluzję światła, żółta dachówka jest również doskonałym wyborem do korytarzy i innych pomieszczeń bez okien - wystarczy poszukać mocnego, nasyconego żółtego odcienia. Duża różnorodność odcieni żółtej dachówki pozwala na dużą wszechstronność wzornictwa: Bladożółta dachówka daje poczucie przestronności.

Wyciszona żółta płytka służy jako kojący i spokojny neutralny.

Pocałowana w słońce żółta płytka dodaje ciepło słonecznego do Twojego domu.

Maślana żółta płytka dodaje przytulnego blasku. Wyciszona płytka złota i blada płytka ocher są ponadczasowymi i przystępnymi żółtymi odcieniami.

Ziemsko żółta płytka dobrze komponuje się z purpurowym i terakotowym kolorem, tworząc relaksującą atmosferę.

Złota płytka i miodowo-żółta płytka świetnie wyglądają w szafkach z naturalnego drewna, tworząc ciepłą i przyjazną atmosferę w kuchni.

Głęboka żółta płytka z szarymi akcentami tworzy wyrafinowaną przestrzeń.

Zielona Płytka

Kolor trawy, liści i innych naturalnych elementów, zielony jest również najbardziej spokojnym kolorem dla oka. Zielone emocje odnawiają się, wzrost, płodność, świeżość i harmonia; użycie zielonej płytki może dać poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, bezpieczeństwa i spokoju w przestrzeni.

Żółto-zielony: Radość i wesołośćAqua: Ochrona i uzdrawianie emocjonalne

Oliwkowa zieleń: Pokój

Ciemno zielony: AmbitionHow to zielona płytka: Zielona płytka to kolor, którego można używać w każdym pomieszczeniu w domu. Poznaj następujące pomysły na włączenie zielonej płytki do Twojego domu: Różne odcienie zielonej płytki mogą dodać kontrastu do monochromatycznej kolorystyki.

W połączeniu z odcieniami drewna, zielona płytka tworzy naturalną i organiczną estetykę.

Akcentująca jasnozielona płytka z szarością dla uzyskania nowoczesnej atmosfery.

Biała kolorystyka może korzystać z popsów płytki limonkowo - zielonej. Zmieszaj niebiesko-zieloną płytkę z szarymi i białymi, aby stworzyć relaksującą atmosferę.

Szmaragdowo zielona płytka tworzy dramatyczną i elegancką przestrzeń.

Wiecznie zielony, świerkowy i inne głębokie zielenie tworzą stonowany wygląd i wyciszony nastrój.

Dachówka w kolorze morskiej zieleni nadaje pomieszczeniu otwarty i przewiewny charakter.

Zielona płytka selera to popularny i wszechstronny wybór, wyglądający na ciepły i relaksujący w salonie, jasny i czysty w łazience, a jasny i przewiewny w kuchni.

Niebieska płytka

Przypominające niebo i ocean, niebieskie płytki wywołują uczucie świeżości i spokoju, a także siły, niezawodności, prawdy, pewności siebie, lojalności, zaufania, inteligencji, mądrości, wiary i nieba. Ten elementarny kolor ma poważne korzyści zarówno dla ciała jak i umysłu, obniżając ciśnienie krwi, spowalniając tętno i metabolizm oraz dając efekt uspokajający. Oczywiście, wpływ ten zależy od specyficznego odcienia błękitu.

Na przykład:Jasny/niebieski kolor pastelowy: Zrozumienie, uzdrowienie, zdrowie, spokój i miękkośćCiemny niebieski: Powaga, integralność, moc i wiedzaMidnight blue: LuxuryHow używać niebieskiej płytki: uspokajający efekt niebieskiej płytki sprawia, że jest to świetny dodatek do każdej przestrzeni, w której chcesz być w stanie się zrelaksować, takich jak sypialnia, łazienka, czy kuchnia. Niebieska płytka jest również modna do wykorzystania w kreatywnych, niebieskich projektach backsplash. Podczas gdy klasyczny niebieski jest kolorem roku 2020 w Pantone, liczne odcienie niebieskiej płytki pozwalają na stworzenie specyficznego nastroju dzięki swojemu projektowi: Jasny francuski niebieski kafel i słonecznikowa żółć akcentów tworzą pogodne połączenie.

Szafirowo-niebieska płytka dodaje energii do przestrzeni.

Sky blue, baby blue i inne jasnoniebieskie płytki sprawiają, że pokój czuje się spokojnie, a nawet może wizualnie powiększyć pokój, jeśli jest używany na suficie.

Dachówka w kolorze granatowym i innych ciemnych odcieniach dodaje dramatyzmu.

Niebieska i zielona płytka to klasyczna kombinacja, o której mówi się, że jest uspokajająca.

Tealowe i turkusowe płytki tworzą piękną estetykę.

Wibrująca niebieska płytka świetnie sprawdza się jako wypowiedź lub akcent.

Niebieska i biała płytka tworzą orzeźwiający wygląd po połączeniu.

Płytka midnight blue akcentowana odcieniami ametystu to najwyższy luksusowy wygląd.

Fioletowa płytka

Fiolet kojarzy się z luksusem i kreatywnością i jest uważany za ulubiony kolor nastolatków. Połączenie odważnej czerwieni i uspokajającego niebieskiego, fioletowego kamienia może być żywy lub zaniżony, w zależności od odcienia lub tonu: Ciemna fioletowa jest bogata, dramatyczna, wyrafinowana, ekscentryczna, egzotyczna i królewska, natomiast jaśniejsze odcienie są miękkie i kojące.

Jak używać fioletowej płytki: Fioletowa płytka jest świetnym narzędziem do dodawania głębi lub rozjaśniania neutralnego schematu wzornictwa. Jeśli chcesz stworzyć specyficzny klimat z fioletową płytką, zwróć szczególną uwagę na odcień: Ciemnofioletowa płytka dodaje pomieszczeniu tajemniczy klimat i tworzy idealne tło do zaprezentowania srebrnych i kryształowych akcentów.

Neonowo-fioletowa płytka to odważne i nerwowe stwierdzenie.

Połącz fioletową płytkę z pastelową płytką lub pastelowymi akcentami, aby uzyskać uczucie biodra.

Fioletowa płyta Eggplant w połączeniu z wyraźnymi białymi akcentami lub wykończeniem tworzy wyrafinowany i bujny wygląd. Fioletowa płytka w połączeniu z delikatną zielenią i/lub błękitem tworzy spokojną paletę kolorów.

Zrób swoją przestrzeń bardziej ożywioną, łącząc musztardowe żółcienie z fioletową płytką o średnim odcieniu.

Jasnofioletowe odcienie płytek, takie jak lawendowy i liliowy dodają pomieszczeniu miękkości i kojącego uczucia - lub szczęśliwego nastroju, gdy są połączone z kolorami takimi jak chartreuse lub aqua.

Połączenie malinowej i czarnej, bordowej płytki dodaje bogactwa wzornictwu.

Afrykańskie fioletowe płytki i inne ciepłe fioletowe odcienie tworzą poczucie przytulności.

Biała Płytka

Białe emocje oznaczają czystość, czystość, doskonałość, niewinność, kompletność, całość, spokój, rzecznik, nadzieję, wygodę, zachętę i ochronę oraz oznaczają czystą paletę lub czyste łupki. Biała płytka łagodzi emocjonalne zawirowania i tworzy poczucie porządku i skuteczności, pomagając rozładować twój umysł i twoje życie. W rezultacie, białe kafelki wnętrze czuje się czyste i świeże - pomyśl o skandynawskim wzornictwie z jego tendencją do całkowicie białych przestrzeni i skąpych dekoracji, a także o projekcie Hygge, który wykorzystuje białe, lekkie i neutralne kolory dla prostoty i promowania poczucia przestrzeni i spokoju.

Jak używać białych płytek: Białe płytki mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe, ale mogą też sprawiać wrażenie zimnych, sterylnych lub jałowych, jeśli nie są zrównoważone z innymi kolorami lub elementami akcentującymi. Biała płytka ma również duży wpływ na kolorystykę pomieszczenia: Biała płytka o żółtym odcieniu wygląda na miękką, kremową i relaksującą, co jest świetną opcją do złagodzenia każdej ciepłej lub neutralnej kolorystyki. Biała płytka o niebieskim tle wygląda chrupiąco i efektownie.

Łazienki wyłożone białą dachówką są popularnym trendem od czasów wiktoriańskich, a biała dachówka metra jest klasycznym wyborem backsplash. Biała płytka dobrze komponuje się z czarną płytką w klasycznych wzorach, takich jak wzór ośmiokąta i kropki oraz płytka szachownicowa. Szerokie zastosowanie białej dachówki sprawia, że stanowi ona podstawę wielu stylów dekoracji, takich jak gospodarstwo rolne, przejściowe i minimalizm.

Płaskoszara płytka z akcentami tworzy stylowy wygląd z osobowością.

Szarość przynosi spokój, ukojenie i wyrafinowanie. Podczas gdy szarości stałe i szarości o chłodnych odcieniach sygnalizują siłę i pewność siebie, szarości miękkie i szarości o ciepłych odcieniach tworzą poczucie delikatności, komfortu i zadumy. Jak używać płytek z szarością: Szara płytka jest często używana jako neutralne tło do tworzenia innych kolorów. Mieszanie różnych odcieni lub tonów szarości może również stworzyć wrażenie niedocenianej elegancji, jak na zdjęciu powyżej. Dodatkowe pomysły na wykorzystanie szarej płytki to m.in: Szara płytka jest idealną opcją, gdy nie można do końca wybrać pomiędzy szarym a beżowym.

Płaskoszara płytka z akcentami chartreuse tworzy stylowy wygląd z osobowością.

Płytka szaro-chmurowa z akcentami płowymi lub ecru tworzy miękką i zachęcającą atmosferę. Płytka szaro-chmurowa gołębnik dobrze łączy się z fioletami i śliwkami, zapewniając kojącą i delikatną estetykę.

Odcienie szarości pojawiają się jako tło dla industrialnego szyku w podejściu do wystroju domu i miejsca pracy.

Wygląd naturalnego kamienia pozwala na przyjęcie szarej kolorystyki, ale z nieco większym zainteresowaniem wizualnym.

Czarna płytka

Czarna płytka kojarzy się z luksusem, elegancją i wyrafinowaniem, a zastosowana mocno w kolorystyce tworzy poczucie tajemniczości, dramatyzmu i siły. Kolor ten może być jednocześnie tradycyjny i nowoczesny - to niezawodna opcja pozwalająca na stworzenie ponadczasowego i szykownego wyglądu.

Jak używać czarnej dachówki: Czarna dachówka może być nieco przytłaczająca, gdy jest używana z ciężką ręką, więc należy ograniczyć ją do pojedynczych zastosowań lub małych pomieszczeń (np. łazienki z czarną dachówką są obecnie modne). Czarna płytka sprawdza się również jako świetny akcent lub element kontrastowy, ponieważ pomaga zbalansować inne kolory tak, aby bardziej się wyróżniały. Czarna i biała płytka to klasyczne połączenie, czy to my wzorach takich jak płytka szachownicowa lub płytka ośmiokątna i kropkowana, czarna płytka o wyglądzie marmuru z białymi żyłkami, czy też połączenie czarnej płytki z wyraźną białą fugą, która podkreśla wzór układu. Czerwień i srebro są również klasycznym uzupełnieniem czarnej płytki.

Beżowa i brązowa płytka

Kolor drewna, brązowy symbolizuje naturę i przywołuje na myśl jej stabilność, bezpieczeństwo, solidność i relaksującą jakość. Ten wytrzymały, ciężki kolor dodaje ziemskiego bogactwa wystrojowi wnętrza, który sprawia, że przestrzeń jest ciepła i zachęcająca, zachęcając Twoją rodzinę i przyjaciół do zatrzymania się i relaksu.

Jak używać beżowych i brązowych płytek: Brązowa płytka ma często tradycyjny wygląd, ale nie zawsze tak jest - nastrój, jaki tworzy brązowa płytka zależy w dużej mierze od odcienia brązu lub beżu i wszelkich innych elementów wzornictwa w przestrzeni. Wskazówki dotyczące wzornictwa płytek w odcieniach brązu i beżu: Uroczy sposób na wykorzystanie brązowej płytki polega na kontrastowaniu ciemnych i jasnych odcieni oraz mieszaniu faktur, takich jak przedstawiona powyżej płytka o wyglądzie drewna.

Brązowa płytka jest dobrym wyborem, aby podkreślić (i stonować) odważniejsze kolory, takie jak pomarańczowy lub limonkowy zielony. Zarówno niebieski jak i zielony korzystają z brązowych akcentów.

Para brązowych płytek z akcentami aqua, które tworzą lekki i zwiewny nastrój, lub z burgundem dla łabędziarskiego wyglądu.

Jasnobrązowe odcienie płytek, takie jak beż, len i len, nadają przestrzeni ciepłego wyrafinowania i tworzą neutralne, zapraszające do minimalizmu, gospodarstwa domowego i tradycyjnych dekorów.

Aby uzyskać kobiecą kolorystykę, która jest idealna do łazienki lub sypialni młodej dziewczyny, połącz brąz i różową płytkę.

Miękka męska brązowa płytka o jaśniejszych odcieniach innych kolorów.

Połączenie brązowej płytki z chłodnymi niebieskimi akcentami daje wrażenie ziemi i nieba.

Płytka wielokolorowa

Być może nasza eksploracja różnych kolorów pomogła Ci zorientować się, że chcesz włączyć wiele kolorów do swojej aplikacji płytek. Jeśli tak jest, masz wiele możliwości: Alternatywne płytki w różnych kolorach, aby stworzyć unikalny wzór (myśląc o płytce szachownicowej), lub po prostu posypać płytki w tym samym kształcie w innym kolorze, aby zwiększyć zainteresowanie wizualne. Wzorzysta płytka oferuje nieograniczone możliwości dla wielokolorowych wzorów geometrycznych, kwiatowych, Art Deco, hiszpańsko-modernistycznych i innych. Płytka mozaikowa pozwala na kreatywne łączenie płytek o różnych kolorach i kształtach. Płytka Trending ombre łączy jeden kolor płytki w drugi, zwykle od jasnego do ciemnego lub odwrotnie. Aby przejść z jednego koloru płytki na drugi, należy użyć stopniowego przejścia płytki.

Płytka Variegated charakteryzuje się różnymi odcieniami w nieregularnych pasmach lub łatach, co nadaje jej naturalny lub rustykalny wygląd i jest powszechną cechą piękna ręcznie robionych płytek. Dachówka o zmiennym wyglądzie nigdy nie jest bardziej olśniewająca niż w przypadku płytki ceramicznej o wyglądzie kamieni. Dachówka opalizująca tworzy wrażenie wielu kolorów, w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia.

Opcje różnych kolorów fugi mogą całkowicie zmienić wygląd Twojej płytki i zwrócić uwagę na Twój unikalny układ.

Nadal potrzebujesz więcej inspiracji? Poznaj płytki wielokolorowe w naszej Galerii Wzornictwa i na naszej Multicolor Tile Pinterest, a także potencjalne kolory płytek na naszej Tablicy Tablicy Colorful Tile Pinterest. Mieszkaj w Kolorze Mam nadzieję, że znalazłeś kolor płytek (lub jego kombinację), który przemawia do Twojej osobowości i nastroju, który chcesz stworzyć w swoim domu. Niezależnie od koloru płytki, z którą się wybierzesz, pamiętaj, aby wybrać taki kolor, który sprawi, że Twój dom będzie wyglądał - i sprawi, że poczujesz się - jak najlepiej!