Piątek, 21 czerwca 2024

Kolekcja płytek Mosaico+ Mist

15 lutego 2021

Mosaico+ ujawniło swoją nową kolekcję płytek - Mist, mozaikę modułową zaprojektowaną przez Kensaku Oshiro z nowym, oszałamiającym podejściem do kombinacji poziomych/pionowych.

Mist wykonana jest z prostokątnych wiórów szkła float w trzech różnych rozmiarach, montowanych na siatce z włókna szklanego, tworzącej arkusz o wymiarach 310x320mm. Tafle zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łączyć ze sobą dzięki dokładnemu systemowi zazębiania się wiórów, co daje w efekcie niekończący się wzór.

Dzięki różnym rozmiarom spoin, dwa rzędy elementów - jeden poziomy, drugi pionowy - nakładają się na siebie wizualnie na dwóch poziomach, a to, który z nich jest postrzegany przez oko, zależy od punktu widzenia.

W kolekcji występują różne fugi poziome (2mm) i pionowe (4mm), które uzyskuje się podczas montażu i stosowania przekładek 4mm i 2mm, a płytki dostępne są w sześciu kolorach - Snow, Frost, Peach, Paprika, Avio i Pepper.

Projektant Kensaku Oshiro został poprowadzony na pełne pasji poszukiwania praw percepcji wizualnej, aby stworzyć Mist, który tak jak mgła zawieszona w powietrzu ujawnia swoją formę, tak Mist odsłania nowe sposoby odczytywania powierzchni w jej wymiarze przestrzennym, wzbogaconym o innowacyjne poczucie głębi.

Misją Masaico+ jest wyobrażanie sobie i tworzenie mozaik w sposób inny niż wszyscy. Mosaico+ odkrywa cały ekspresyjny potencjał mozaiki, z pomocą w pełni włoskiego systemu produkcji, który łączy innowacyjne techniki z imponującą kulturą i tradycją mozaiki, specjalizując się i inwestując w jakość materiałów i technologii oraz poszukując spersonalizowanych zastosowań i rozwiązań.