Piątek, 24 maja 2024

Wyróżnij się monochromatycznością: przedstawiamy Silk Black od Ideal Standard

30 czerwca 2022

Czy wybierając nową kolorystykę łazienki, zastanawiałeś się nad paletą monochromatyczną? Nasi przyjaciele z Ideal Standard, brytyjskiej marki łazienkowej nr 1, pokazują, jak to zrobić, wykorzystując nową kolekcję Silk Black.

Trendy w designie pojawiają się i znikają, ale niektóre style są naprawdę ponadczasowe. Jednym z najbardziej klasycznych wykończeń w aranżacji wnętrz jest monochromatyczność.

Z pozoru monochromatyczna paleta może wydawać się mało odkrywczym wyborem, ale jeśli dobrze ją wybierzesz, możesz stworzyć idealnie zrównoważone pomieszczenie, które nie będzie wymagało aktualizacji w miarę pojawiania się nowych trendów i mody. Nasz zespół ekspertów ds. projektowania pokaże, jak wprowadzić styl monochromatyczny do łazienki, aby uzyskać ponadczasowy wygląd klasy premium.


Odważnie ciemna armatura

Jeśli naprawdę chcesz zrobić wrażenie w swojej łazience, proponujemy, abyś zdecydował się na czarne elementy, takie jak baterie i umywalki. Choć na początku może się to wydawać zniechęcające, zastosowanie czerni w łazience może dodać jej prawdziwego luksusu i głębi.

Nasza nowa, olśniewająca kolekcja Silk Black w matowej czerni łączy elegancki design z odważną paletą barw. Kolekcja ta jest idealna dla tych, którzy chcą zrobić wielkie wrażenie. Aby zrównoważyć pomieszczenie przy użyciu czarnych akcesoriów, ważne jest mądre wykorzystanie światła. Dodanie lustra z tylnym oświetleniem to prosty sposób na dodatkowe oświetlenie, takie jak te z naszych kolekcji.


Płytki na tip top

Kafelki to oczywiście bardzo ważny element każdej łazienki, a to świetny sposób na wprowadzenie monochromatycznego wystroju. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz pozwolić sobie na odwagę i rozważyć zastosowanie wzorzystych płytek na dużych powierzchniach łazienki, takich jak kabina prysznicowa. Jeśli jednak przestrzeń jest ograniczona, możesz stworzyć ciekawy wzór, umieszczając kilka płytek nad umywalką. W ten sposób monochromatyczny wystrój łazienki nie będzie przytłaczał reszty pomieszczenia.


Idąc o krok dalej

Mimo że monochromatyczna paleta barw jest z natury ograniczona, nie zaszkodzi dodać kilka dodatkowych odcieni i faktur przy wykończeniu.

Możesz subtelnie zastosować ciekawe odcienie w akcesoriach łazienkowych - użycie modnych metali lub stopów, takich jak miedź, mosiądz i stal, może naprawdę pomóc pomieszczeniu w osiągnięciu monochromatycznego stylu. To nie tylko poprawi ogólny wygląd, ale także da Ci możliwość stworzenia własnego stylu, dodając mu charakteru i głębi. Wprowadzenie koloru może również pomóc złagodzić atmosferę w pomieszczeniu, sprawiając, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne.


Zachowaj minimalizm

Styl monochromatyczny ma być uderzający i wywierać natychmiastowe wrażenie, gdy tylko wejdziesz do pokoju. Jednak bardzo łatwo jest przesadzić i stworzyć pomieszczenie, które wydaje się zbyt zatłoczone. Dlatego takie wzory należy oswajać, utrzymując pomieszczenie w jak najbardziej minimalistycznym stylu. Staraj się nie zagracać przestrzeni zbyt wieloma dodatkowymi akcesoriami, ponieważ może to sprawić, że wszystko będzie wyglądało na zagracone.

Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu jest kreatywne podejście do kwestii przechowywania. Szafki pod umywalkę z naszej nowej kolekcji Silk Black umożliwiają przechowywanie wszystkich produktów do łazienki w dużych i przestronnych szufladach, ukrytych poza zasięgiem wzroku.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na odważnie ciemną armaturę, czy po prostu wprowadzisz do swojej łazienki przyciągające wzrok płytki i akcesoria, wprowadzenie monochromatycznego stylu do łazienki to prosty sposób na stworzenie wyrafinowanej i ponadczasowej przestrzeni.


Podoba Ci się monochromatyczny styl?

Aby uzyskać więcej porad i wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz, sprawdź nasze pozostałe artykuły, w których dowiesz się, dlaczego czarno-biała łazienka naprawdę działa, odważnie postaw na monochromatyczność i odkryjesz odmieniające losy czarno-białych płytek podłogowych.


Sklep Ideal Standard

W Victoria Plum z dumą oferujemy największy niezależny wybór produktów Ideal Standard w Wielkiej Brytanii. Aby zapoznać się z nową kolekcją Silk Black oraz pozostałą ofertą Ideal Standard, kliknij na poniższy obrazek.