Piątek, 9 grudnia 2022

Artlinea Plissé

8 października 2020

Artelinea Plissé firmy Bizzarri Design to gama wolnostojących próżności całkowicie pokrytych szkłem o ponadczasowym uroku pasków i wzornictwie, na które wpływa moda.

Styl łączący klasykę vintage z nowoczesnością, ta gama jest rezultatem rygorystycznych kształtów i wyrafinowanych materiałów. Kolekcja Plissé sięga wstecz i zapożycza się z delikatnych małych zagnieceń w garderobach starożytnych Egipcjan i posągu greckiego. Inspiruje się również tradycją lat 50-tych, nadając kolekcji ponadczasową elegancję.

Struktura próżności posiada doskonałe pionowe paski w szkle kryjącym, a blask szkła wraz z metalowymi detalami potęguje jego elegancję.

Szkło karbowane ma trójwymiarowość, a jego trik światła nadaje kolekcji ruch i lekkość, zachowując jednocześnie równowagę.

Próżności Plissé są dostępne w kilku wariantach, z kwadratowymi lub prostokątnymi termoformowanymi umywalkami i wykończeniami, które zdobią jej linie. Dostępne kolory fletowe to nero, brąz i bianco assoluto.

Konstrukcja ma 68cm wysokości z umywalką na wysokości 16cm. Szerokość jest dostępna do wyboru w rozmiarach 40cm x 40cm i 80cm x 40cm. Odpływ dostępny jest zarówno w opcji ściennej jak i podłogowej.

Artelinea została założona w 1962 roku jako firma szklarska i warsztat rzemieślniczy obróbki szkła i kryształów. Obecnie Artelinea jest wiodącą międzynarodową firmą zajmującą się sprzedażą szklanych próżniaków, luster i blatów. Artelinea przekształciła swoje ekologiczne powołanie w symbol i nie tylko wybrała materiał nadający się do recyklingu i przyjazny dla środowiska, taki jak szkło, ale także przyjęła model produkcji, którego celem jest zerowy wpływ na środowisko.