Wtorek, 16 lipca 2024

Pomysł na Rzemieślniczą Skrzynkę / Aukcja Fundacji Dziedzictwa Kaflowego

12 sierpnia 2020

Być może czas kwarantanny w domu pozwolił ci na odkrycie nowych pomysłów na poprawę przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu, lub utrzymujesz siebie i twoją rodzinę zajętych kreatywnymi projektami rzemieślniczymi. Podzieliliśmy się z Tobą wcześniej instrukcjami, jak w jeden sposób zrobić pudełko z mozaiki lub z resztek płytek, które masz w domu.

Aukcja Fundacji Dziedzictwa Kaflowego

Aukcja Rzemieślnicza Aukcja Kaflarska odbywa się corocznie podczas Morawskiego Festiwalu Ceramiki i Kaflarstwa (MPTW) w Doylestown, PA. Od 1991 roku w MPTW odbywa się festiwal płytek ceramicznych dla lokalnych i krajowych artystów (tradycyjnie odbywa się on w weekend po Dniu Matki). Festiwal wyrósł z improwizowanej sprzedaży płytek na zakończenie trzydniowego sympozjum na temat płytek i historii płytek, zorganizowanego przez Fundację Dziedzictwa Kaflowego. Sympozjum koncentrowało się na życiu i twórczości Henry'ego Chapmana Mercera, założyciela Morawskiej Fabryki Ceramiki i Kafelków, oraz jego domu ozdobionego kafelkami, Fonthill Castle, w Doylestown.

MPTW hojnie zaprosiło Fundację Dziedzictwa Kaflowego do wykorzystania wyjątkowego miejsca, w którym odbywa się festiwal kafelków, jako okazji do zbierania funduszy, a maj 2020 roku byłby szóstym rokiem aukcji. Katia McGuirk, znana ceramistka i długoletnia mieszkanka Doylestown, obecnie mieszkająca i pracująca w Filadelfii, po raz pierwszy została powołana do życia przez fundraisera i zatrudniła rzemieślników do tworzenia pudełek do ogrodu z płytek. "Jako artyści jesteśmy często proszeni o ofiarowanie naszego artyzmu na cele charytatywne", powiedziała pani McGuirk.  "Pudełka sadzarek to sposób na to. Wizyta na stole aukcyjnym podczas festiwalu płytek jest dla konsumenta zabawą, a dla konsumenta kolejnym sposobem na połączenie się z pracą ulubionych artystów." Pani McGuirk nadal jest kuratorem aukcji, ponieważ po raz pierwszy przenosi się ona na platformę internetową ze względu na społeczne środki ochrony zdrowia COVID-19. Dyrektor wykonawcza Fundacji Dziedzictwa Kafelków, Sheila Menzies, ma nadzieję na wirtualną zbiórkę pieniędzy. "Jest to okazja do tego, aby aukcja była międzynarodowa", powiedziała. "Niezwykli artyści stworzyli w tym roku plantatorów, a wirtualna platforma daje nam znacznie szerszą publiczność niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dobrowolny udział artystów, a także ich twórczy wkład i wsparcie!" Formy pudełek z cementu włóknistego 9"x 6"x 6", przekazane przez Campania International, są unikalnie ozdobione w stylu mozaikowym przez 11 uczestniczących artystów i studia. 2020 Artisan Planter DesignsMandy Baker of Whispering Hill Studio w Jamison, PA, tworzy dekoracyjne płytki i funkcjonalne przedmioty dla domu i ogrodu. Jej prace zlecone to m.in. płytki pamiątkowe dla organizacji, wyróżnienia dla darczyńców oraz nagrody wystawiennicze. Pudełko sadzarki pani Baker z ręcznie tłoczonych i ręcznie szkliwionych płytek ceramicznych zawiera szczegółowy motyl, który zachwyci Twój ogród.

Jako producent płytek, Chris Bonner angażuje medium poprzez popychanie, łączenie i eksperymentowanie z różnymi materiałami w celu stworzenia atrakcyjnych rzeźb. Przez 20 lat uczył ceramiki w Penn State w Abington. Sadzarka pana Bonnera wykorzystuje zabytkowe formy i porcelanę typu slip-cast, ręcznie tłoczone i średniej klasy płytki porcelanowe, aby nadać każdej z nich niepowtarzalną teksturę i charakter.

Eric Boynton jest właścicielem Clay Rat Studio z siedzibą w Souderton, PA, gdzie wykonuje płytki dekoracyjne, wykończeniowe i polowe z powierzchniami dla ceramiki użytkowej, mozaikowych tablic i assemblages. Wykonuje również projekty na zamówienie, w tym płytki pamiątkowe. Pudełko sadzarki pana Boyntona jest ręcznie tłoczone, ręcznie malowane i glazurowane płytki z terakoty w kojących błękitach i zieleni (z motywem ważki zaskoczenia)! Alissa Blumenthal jest entuzjastką mozaiki i ceramiką, która często łączy w swojej pracy różne media, w tym ceramikę, szkło, drewno, lustro i millefiori. Zachwycające "pudełko kwiatowe" pani Blumenthal jest jasne i wesołe, z fakturą i wzorem stworzonym w glinie za pomocą gumowych stempli, przedmiotów codziennego użytku, a nawet kółek i łańcuchów rowerowych. Pani Blumenthal ma nadzieję, że jej praca odzwierciedli jej "szczęśliwe miejsce" i pomoże Państwu znaleźć swoje. Kathy Casper jest artystką płytek w New Jersey w Think Good Tiles. Pani Casper eksperymentuje z projektowaniem powierzchni i łączy różne poślizgi, plamy i włoski system szklenia, aby jej płytki były żywe. "Music Is the Sound Feelings Make" jest motywem przewodnim jej pudełka sadzarki wykonanego z formowanych ciśnieniowo, walcowanych i ręcznie malowanych płytek ceramicznych oraz lustra. Płytki pani Casper można kupić w sklepach z pamiątkami w całym kraju jako przedmioty dekoracyjne i zostały zainstalowane w domach, szkołach i szpitalach. Gloria Kosco jest ceramitką, której praca odzwierciedla wrażliwość, uczciwość i zrozumienie dla ceramicznej magii i tradycji, która przecina granice czasu i kultur. Jej praca jest niedoceniana, skromna i osadzona w historii. Sadzarka pani Kosco w bogatych, zróżnicowanych tonacjach ziemi zintegruje się z każdym naturalnym krajobrazem.

Jessica Liddell jest właścicielką i prowadzi Bella Mosaic Art Studio w Filadelfii. Tworzy prace publiczne w szkołach, szpitalach i parkach oraz prowadzi zajęcia w swojej pracowni i na terenie Filadelfii. Jej projekt sadzarki ma nadmorską paletę, na którą składają się tłoczone, walcowane i tłoczone płytki ceramiczne, które są szkliwione i ekranowane jedwabiem.

Katia Tiles w Filadelfii to niestandardowe studio projektujące, produkujące i instalujące płytki w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych. W swojej praktyce studyjnej Katia McGuirk lubi rzeźbić płaskorzeźby bazowe i rzeźby 3D; często przedstawia zwierzęta w nietypowy sposób. Pudełko pani McGuirk przedstawia surrealistyczną, umartwioną narrację z czasów COVIDa w ręcznie formowanej, ręcznie rzeźbionej i malowanej ceramice. Will Mead używa ręcznie robionych płytek ceramicznych, walcowanej i wytłaczanej szkliwionej terakoty oraz kamionki do swojego pudełka z roślinami. Pan Mead założył Peace Valley Tile w Pipersville, PA, w 1985 roku i został uznany i otrzymał nagrody za jego wybitne instalacje płytek. Jego prace można znaleźć w Białym Domu (Administracja Obamy), muzeach, Rittenhouse Square oraz w domach wielu znanych osobistości. Pan Mead ma duży "kośćcuszek" z płytek, sekund i przekroczeń, które przeznaczył dla swojej sadzarki aukcyjnej. Wytłaczane kawałki wykończenia podnoszą pudełko jak silne trójkąty w soczystym niebie i zieleni i innych odcieniach klejnotów wskazują na niebo. Will lubi upiększać świat, jeden kafel na raz. "To pudełko na kwiaty jest pierwszym kawałkiem, który stworzyłem od czasu, gdy wszyscy zostaliśmy poddani kwarantannie w domu w marcu. Zdecydowałam się na motyw ptaka, skupiając się na DOMIE i MOŻLIWOŚCI", powiedziała Robyn Miller o swoim ręcznie formowanym, ręcznie malowanym projekcie ceramiki i szkła. "Symetria jest dla mnie bardzo uspokajająca i przynosi poczucie równowagi i spokoju. Myślę, że wszyscy tego teraz potrzebujemy." Pani Miller pracuje w swojej filadelfijskiej pracowni, Robyn Sue Miller Mosaics, jako płodna artystka i twórczyni, tworząc jedyne w swoim rodzaju dzieła żywej i kapryśnej sztuki. Laura Lyn Stern, Sculptural Designs, jest znaną filadelfijską artystką i pedagogiem. Wykorzystuje obecną technologię do wykonywania płaskorzeźb i szkła odlewanego o wysokim stopniu wypukłości, a także ceramiki sprzedawanej w galeriach na terenie całego kraju. Jej zamówienia obejmują niestandardowe projekty i ściany akcentujące, często zawierające media mieszane, takie jak szkło, ceramika, brąz i naturalne minerały. Rękodzieło i dbałość o szczegóły są nienaganne u jej sadzarki. Wykonany na czele COVID-19 projekt jest spontanicznym i uspokajającym przykładem pracy pani Stern.

Weź udział w aukcji "Plantatorzy popychają nas jako artystów do stworzenia czegoś nieco innego", powiedział McGuirk z dorocznego projektu zbiórki funduszy. "Jako artyści płytek, uwielbiamy widzieć element zabawy w podejściu każdego z naszych kolegów do pudełka. Uwielbiamy również wspierać Fundację Dziedzictwa Kafelków i okazywać naszą lojalność wobec organizacji, która jest klejem łączącym nas wszystkich - indywidualnych, kolekcjonerów, przemysłowców, historyków". Wszystkie dochody z aukcji wspierają trwający projekt archiwizacji historii płytek Fundacji Tile Heritage, który jest kompleksowym internetowym indeksem płytek ceramicznych w Stanach Zjednoczonych od lat 70. do dnia dzisiejszego. Aby wziąć udział w aukcji online, odwiedź stronę aukcji eBay, aby złożyć ofertę. Jeśli jesteś nowy do składania ofert na eBay, możesz zarejestrować się lub złożyć ofertę jako gość i może chcesz obejrzeć ten film instruktażowy.

Przewodnik po skrzynkach sadzarek do płytek ceramicznych

Czy jesteś teraz zainspirowany, aby rozpocząć swój własny projekt sadzarki? Oto kilka zdjęć krok po kroku z projektu Kathy Casper, które pomogą Ci stworzyć doniczkę z układem kolorów, kształtów i wzorów na lekkiej podstawie doniczki.

Krok 1: Zbieranie materiałów, których będziesz potrzebował:Podstawa sadzarkaZaprawaThinsetGroutSnips i ceramiczne narzędzia tnące

  • Gąbka
  • Szeroki plastikowy nóż do kitu
  • Woda

Krok 2: Pociąć i posortować kawałki do rozważenia dla swojego projektu na jak kolory lub grupowania.

Krok 3: Zaplanuj układ mozaiki na kartonie lub papierze o tych samych wymiarach, co powierzchnia na kartonie, który pokryjesz.

Krok 4: Użyj zaprawy murarskiej, aby przykleić swoje projekty do podstawy sadzarki (postępuj zgodnie z instrukcją pakietu zaprawy murarskiej). Do dopasowania płytek do formy mogą być konieczne końcowe cięcia i kształtowanie kawałków płytek.

Krok 5: Zafugować całą aranżację (postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pakietu zapraw do fugowania), aby sfinalizować sadzarkę.