Piątek, 24 maja 2024

Mario Romano Walls z Austaron

8 grudnia 2020

Przedstawiamy Mario Romano Walls - ekskluzywną linię wielowymiarowych ścian wyrzeźbionych bezpośrednio na Staron Solid Surfaces.

Zaprojektowane w Santa Monica w Kalifornii, Mario Romano Walls osiągają nieograniczoną skalę bez żadnych ograniczeń. Ściany Mario Romano nadają całej gamie domów wielowymiarowość światła, złożoności i tekstury w skomplikowanej aranżacji.

Ściany Mario Romano są łatwe do zainstalowania w wilgotnych pomieszczeniach, prysznicach, kuchniach - lub mogą płynąć w górę i wokół okien i zakrętów. Są trwałe i elastyczne w projektowaniu. Przy użyciu Staron Solid Surfaces każdy element jest rzeźbiony i etykietowany, a następnie dostarczany i montowany na miejscu bez widocznych szwów.

Połączone za pomocą odpowiedniego kleju, ściany są odporne na pleśń, wirusy i bakterie. Są nieporowate i oferują rozwiązanie wykończeniowe w jednym kroku. Nie wymaga malowania, szlifowania ani spoinowania. Wystarczy połączyć elementy razem i przymocować do ściany silikonem. Ściany Mario Romano to przełom w języku projektowania i innowacyjnej produkcji z wykorzystaniem najnowszych technologii obliczeń parametrycznych i obróbki CNC.

Zainstalowany przez lokalnych producentów Staron, system ścienny umożliwia doświadczanie piękna złożoności, dotykanie, a nawet kąpiele w nim. Zaprojektowane, aby wytrzymać, te bardzo trwałe ściany przynoszą wysoki poziom możliwości projektowych nigdy wcześniej nie oferowane.

Mario Romano jest zaangażowany w manifestowanie złożonych i pięknych geometrii w świecie fizycznym. "To jest architektura, od poezji do rzeczywistości", mówi. Z zamiłowaniem do form naturalnych, Mario jest pionierem własnych systemów konstrukcyjnych wykorzystujących indywidualne narzędzia cyfrowe, technologię obróbki CNC i bezproblemowe techniki konstrukcyjne.

Wizja i doświadczenie Mario przesuwa granice budowanego środowiska. Z fasadami budynków, które falują jak fale oceanu i rzeźbionymi ścianami wewnętrznymi, które rozmywają się na podłogach, Mario zdaje sobie sprawę z tego, co nazywa "drugą naturą".

"Jest coś autorytarnego w strukturze przypominającej pudełko". Staram się stworzyć strukturę, która jest wrażliwa na otoczenie, jak forma, którą odkryjesz w naturze" - mówi.