Piątek, 21 czerwca 2024

Tapety antoniolupi Tralerighe

21 października 2020

Tralerighe jest pierwszą kolekcją tapet produkowaną przez antoniolupi i jest częścią kolekcji "Tra le Right" zaprojektowanej przez Gumdesign, która obejmuje znane zlewozmywaki Bolgheri i Gessati.

Tapeta jest nowym wyzwaniem podjętym przez firmę antoniolupi, która uzupełnia projekt łazienki. Propozycjami koncepcji są właśnie geometrie i kolory. W Bolgheri, kolory są ciepłe i intensywne, ale nie odwołują się do kodu lub precyzyjnego pantonu, ponieważ są odcieniem. Z drugiej strony, w innych propozycjach tego "dużego pojemnika" istnieje kontrast pomiędzy ciepłą, stłumioną bielą i czernią, który tworzy światło i mówi o intensywności.

Projekty Tralerighe'a badane są według matematycznego algorytmu: poziome, pionowe i ukośne linie przecinają się, jakby były żywe i ciągle się poruszały, rozmawiając ze sobą; tak, że wynikiem optycznym nie jest zamknięcie się w utworzonej wcześniej klatce graficznej, ale otwartość, projektowanie przestrzeni. Moduły 45 cm z każdej strony zbliżają się do siebie, tworząc nieskończenie rytmiczne i swobodne wzory.

Linie Tralerighe'a mają tylko 1 milimetr grubości i komunikują się racjonalnie i z porządkiem, ale ich połączenie wywołuje emocje. Paradoksalnie, linie te wyrażają brak granic.

Kolekcja Tralerighe składa się z 13 wzorów dostępnych w wersji pozytywnej i negatywnej.