Wtorek, 28 marca 2023

Olev Pure BioAir

20 października 2020

Pure BioAir to nowe światło z OLEV, które odkaża wnętrza, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników.

Technologia BioAir wykorzystuje bakteriobójczą moc światła UV-C, które jest bardzo skuteczne w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się wirusów, bakterii i mikroorganizmów chorobotwórczych. OLEV's Pure BioAir został zaprojektowany tak, aby całkowicie ukryć źródło UV-C, w przeciwieństwie do zwykłych lamp bakteriobójczych.

Oferując maksymalny stopień ochrony, Pure BioAir kieruje powietrze wewnątrz swojego ciała i filtruje je przez zintegrowane źródło światła UV-C ukryte wewnątrz obudowy lampy. Światło jest ukryte przed wzrokiem, a mieszkańcy są przed nim całkowicie osłonięci.

Wytrzymałość zastosowanej technologii pozwala na osiągnięcie poziomu sprawności bakteriobójczej równego 79% - co oznacza, że w ciągu 8 godzin Pure BioAir może odfiltrować całe powietrze w biurze o powierzchni 30 metrów sześciennych.

Zastosowana obróbka powierzchni została dokładnie zbadana. Farba jest chroniona przezroczystą powłoką antybakteryjną na bazie mikrokapsułkowanych jonów srebra, co zapewnia skuteczną ochronę przed 99,99% zarazków i bakterii.

Lampa wytwarza wiązkę światła LED skierowaną w dół i może być wyposażona w ultra-ciemne ekrany lamelarne, które eliminują olśnienie z każdego kierunku patrzenia, gwarantując UGR (Unified Glare Rating, miara olśnienia od źródeł światła) mniejszą niż 19.

Jego zasadnicze linie doskonale wpasowują się w otoczenie i są przeznaczone w szczególności do biur i miejsc pracy, ponieważ oświetlają stanowiska pracy, zapewniając użytkownikom komputerów większy komfort wizualny.

Aby wzmocnić działanie oczyszczające i osiągnąć optymalną jakość powietrza, Pure BioAir może być dostarczony z zielonym zestawem zawierającym Tillandsia, specjalną roślinę "pochłaniającą smog", która pochłania cząsteczki zanieczyszczeń. Tillandsia jest całkowicie autonomiczna, nie wymaga pielęgnacji, nie rośnie w glebie i pobiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje wyłącznie z wilgoci w otaczającym ją środowisku.

Pure BioAir jest dostępny w kolorze matowej bieli, matowej czerni, bogatego złota, tytanu, lakierowanych, polerowanych i różowych wykończeń miedzianych. Wymiary to dł. 1125 mm x wys. 85 mm x szer. 42 mm.