Piątek, 24 maja 2024

Pomysły na płytki zewnętrzne

20 sierpnia 2020

Nic nie sprawia, że chcemy wyjść na zewnątrz bardziej niż niebieskie niebo i trochę słońca. Oczywiście pomocne jest, jeśli masz piękną przestrzeń na zewnątrz, a tworzenie takiej przestrzeni zaczyna się od wyboru trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne i stylowych materiałów. Dachówka ceramiczna jest naturalnym wyborem dla powierzchni zewnętrznych, oferując trwałość na zewnątrz z opcjami, które są odporne na zarysowania, plamy, wilgoć, mróz i modę dla piękna, które trwa przez dziesięciolecia. Czy wspomnieliśmy, że płytki ceramiczne są dostępne w setkach stylów, formatów, kolorów i tekstur, aby stworzyć dokładnie taki wygląd, jaki sobie wyobrażasz? Oto kilka pięknych możliwości zastosowania płytek ceramicznych na zewnątrz, które pozwolą Ci rozpocząć projektowanie własnych przestrzeni mieszkalnych.

Płytka zewnętrzna Stone-Look

Kamień naturalny to klasyczny wygląd na zewnątrz i może z łatwością przejść bezpośrednio do Twojego domu. Dzięki wszechstronności płytek ceramicznych o kamiennym wyglądzie, możesz wybierać pomiędzy subtelnymi lub dramatycznymi wariantami kolorystycznymi i fakturowymi, a także jaśniejszymi i ciemniejszymi wzorami. Ta przestrzeń zewnętrzna pięknie komponuje jaśniejsze płytki kamienne z ciemniejszymi dla zwiększenia kontrastu.

Płytka Marble-Look Outdoor

Marmurowy wygląd należy do wielkich wejść, sal balowych - i twojego podwórka. Na tym patio wybrano płytkę ceramiczną o wyglądzie marmuru w jasnym kolorze i nieregularnych szarych żyłkach, aby nadać przestrzeni elegancki klimat.

Płytka Wood-Look Outdoor

Odporność płytek ceramicznych na wilgoć oznacza, że możesz używać tych samych drewnianych płytek z sypialni w łazience i kuchni - a następnie zabrać je na zewnątrz na patio, a nawet do basenu. Duże płytki o wyglądzie drewna w ciepłym odcieniu nadają patio naturalną oprawę, tym bardziej wyjątkową w miejskim otoczeniu.

Terra Cotta-Look Płytka Outdoor

Czy zostaliśmy przewiezieni do hiszpańskiej willi? Nie, to tylko potęga płytki z terakoty. Zwłaszcza w połączeniu z białą sztukaterią, płytka terra cotta-look tworzy senną, śródziemnomorską estetykę.

Płytka Terrazzo-Look Outdoor

Styl terrazzo był popularnym wyborem dla przestrzeni zewnętrznych i jest teraz modny bardziej niż kiedykolwiek. Częścią zabawy związanej z wyborem płytki terrazzo jest badanie zmian w kolorze, rozmiarze, kształcie, a nawet teksturze fragmentów i wiórów. Ta płyta terrazzo wyglądająca na zewnątrz jest ozdobiona odcieniami bieli, błękitu i czerni.

Płytka Outdoor Cement-Look Back-to-Basics

Chcesz mieć klasyczny wygląd cementu z zaletami płytki ceramicznej? Te duże kwadratowe płytki ceramiczne o wyglądzie cementu dodają odpowiedniej ilości wizualnego zainteresowania, jednocześnie nie umniejszając znaczenia dekoracji.

Tablica szachownicowa Płytka zewnętrzna

Być może jesteś bardziej przyzwyczajony do oglądania płytek szachownicy we wnętrzu, ale kto by powiedział, że klasyczny biały i czarny wygląd nie może znaleźć domu na zewnątrz? Kafelki o fakturze przypominającej cmentarz nadają przestrzeni całej okazałości tego tradycyjnego wyglądu, jednocześnie dopasowując styl do estetyki outdooru.

Zewnętrzna płytka metalowa

Nie masz trawy na podwórku? Wciąż można znaleźć trochę bujnej zieleni, którą można podziwiać, wybierając taką unikalną metalową płytkę o wyglądzie jadeitu. W połączeniu z wiszącym oświetleniem i betonowymi płytkami ściennymi, metalowe płytki podłogowe tworzą miejską wrażliwość w innej, naturalnej przestrzeni.

Wzorcowana płytka zewnętrzna

Jeśli monochromatyczny lub naturalny wygląd nie jest twoim pomysłem, weź pod uwagę, że płytki ceramiczne mają prawie każdy wzór, jaki tylko możesz sobie wyobrazić - włącznie z czarno-białym wzorem gwiazdy na tym patio z płytkami. Wzorzysta płytka to świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania przestrzenią zewnętrzną i może być tak skomplikowana lub prosta, jak sobie tego życzysz.

Zewnętrzny kominek kaflowy

Podłoga nie jest jedyną powierzchnią, na której można używać kafli zewnętrznych - kafel ceramiczny jest również idealny do stworzenia wymarzonego kominka z kafelkami zewnętrznymi. Płytka ceramiczna jest niepalna, nie pali się i nie wydziela toksycznych oparów pod wpływem ciepła i/lub płomienia. Oznacza to, że właściciele tego patio mieli możliwość wyboru z szerokiej gamy opcji kafli ceramicznych, aby stworzyć idealny kominek do swojego salonu na zewnątrz.

Zewnętrzne płytki ceramiczne

Bez względu na to, czy prowadzimy z chodnika do drzwi wejściowych, czy łączymy różne obszary podwórka, ścieżki są niezbędnym elementem przestrzeni zewnętrznej. Wszechstronna funkcjonalność płytek ceramicznych pozwala na układanie ich na zewnątrz jako solidnej powierzchni, a także jako schodków - zobacz pokazane powyżej wspaniałe płytki o wyglądzie naturalnego kamienia.

Płytka basenowa

Płytka ceramiczna jest inteligentnym, sprawdzonym w czasie dodatkiem do wnętrza basenu, schodów, otoczenia i wodotrysków. Wodoszczelny system płytek ceramicznych chroni instalację w sposób nie do porównania - wystarczy spojrzeć na niesamowity projekt basenu i patio powyżej.

Kuchnia zewnętrzna i płytka barowa

Happy hour nigdy nie wyglądało lepiej. Jedyny w swoim rodzaju projekt płytek ceramicznych do zewnętrznej kuchni, baru lub jadalni będzie rywalizować nawet z najbardziej stylową restauracją.