Piątek, 21 czerwca 2024

Jak zainstalować prysznic elektryczny

6 lipca 2021

Prysznic elektryczny to popularny wybór dla osób żyjących w ciągłym biegu.

Prysznice elektryczne wykorzystują pompę elektryczną, która umożliwia korzystanie z prysznica pod wysokim ciśnieniem. Nawet ci, którzy mieszkają w domu z niskim ciśnieniem wody, mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z silnego strumienia wody, który może znacznie przyspieszyć kąpiel pod prysznicem.

Proces instalacji może zostać opanowany w domu przez majsterkowiczów posiadających podstawową wiedzę z zakresu hydrauliki i elektryki. Zawsze jednak należy zlecić sprawdzenie instalacji i wykonanie końcowych połączeń wykwalifikowanemu fachowcowi.

PRZYGOTOWANIE

Przed przystąpieniem do instalacji należy sprawdzić moc znamionową prysznica. Im wyższy wskaźnik kilowatów, tym większa moc; zużywana będzie większa ilość energii elektrycznej, więc rachunki za media mogą wzrosnąć. Dostępne są opcje o niższej mocy lub można ustawić prysznic na ustawienie ekonomiczne, aby zmniejszyć wydatki.

Usuń z pokoju wszelki bałagan - zwłaszcza przedmioty wartościowe - i przykryj wszystko, co może być łatwo porysowane lub oznaczone. Do wydajnej pracy potrzebna będzie przestrzeń.

Umów się z wykwalifikowanym elektrykiem, aby sprawdził instalację. Będzie on również musiał wykonać ostateczne podłączenie.

prysznic

MATERIAŁY

  • Ołówek
  • Czujnik elektroniczny
  • Wiertło
  • Klucz nastawny
  • Zestaw bitów murarskich
  • Piła poprzeczna
  • Sprężony trójnik mocujący
  • Obcinak do rur
  • Zestaw śrubokrętów

JAK ZAINSTALOWAĆ PRYSZNIC ELEKTRYCZNY

1. Najpierw należy wyłączyć skrzynkę bezpieczników lub wyłącznik automatyczny, a następnie starannie wybrać miejsce dla jednostki prysznicowej. Zdjąć przednią osłonę podgrzewacza wody i przymocować ją do ściany. Ołówkiem narysować obrys podgrzewacza, wyraźnie zaznaczając wszystkie otwory, miejsca na rury miedziane i kable elektryczne.

2. 2. Przed wywierceniem otworów mocujących w ścianie, za pomocą elektronicznego detektora poszukać kabli i przewodów w ścianie. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, przewody elektryczne od podgrzewacza wody w ścianie powinny być zakopane pionowo lub poziomo w środku wyłącznika i urządzenia.

3. Wywiercić otwory na rury i kabel za pomocą wiertarki (lub w razie potrzeby piły tarczowej). Użyj wspornika ściennego lub szyny przesuwnej jako konturu do wykonania otworu na szynę prysznicową, a następnie zakręć kurek główny i uruchom zimny kran na sucho, po czym za pomocą klucza nastawnego połącz rurę miedzianą z głównym pionem za pomocą trójnika ściskanego 15 mm.

4. Wyciąć długi otwór w ścianie przy głównej rurze - aby pomieścić skompresowane mocowanie - następnie umieścić nową rurę miedzianą w trzecim ramieniu trójnika i umieścić zawór odcinający w pobliżu trójnika, aby dokonać napraw (jeśli to konieczne). Zakręć zawór odcinający, ponownie podłącz dopływ zimnej wody i załóż elastyczny wąż na koniec rury miedzianej.

5. Przepłukać nową rurę, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków, zamknąć zawór odcinający i połączyć rurę miedzianą z dolną częścią zespołu grzejnika. Będziesz musiał użyć rury z kolankiem, nakrętki i oliwki uszczelniającej z kluczem nastawnym. Na koniec sprawdź czy jest szczelny otwierając zawór odcinający, a gdy to zrobisz, zakręć zawór odcinający.

Po zakończeniu instalacji i kontroli możesz cieszyć się odmienionym prysznicem.