Piątek, 9 grudnia 2022

Jakiej mocy prysznica potrzebuję do mojego prysznica elektrycznego?

6 lipca 2021

WYJAŚNIENIE MOCY PRYSZNICÓW ELEKTRYCZNYCH

Podczas przeglądania potencjalnych nowych pryszniców na pewno zauważysz wzmiankę o kW (kilowatach). Odnosi się to zarówno do mocy, jak i ciśnienia przepływu wody.

Prysznice elektryczne działają w ten sposób, że zimna woda przepływa przez system, a następnie szybko podgrzewa się ją do pożądanej temperatury, zanim przepłynie przez głowicę prysznicową.

Aby umożliwić prysznicowi osiągnięcie wyższej temperatury, potrzebuje on więcej czasu na ogrzanie się, dlatego też spowolni tempo przepływu wody. Systemy prysznicowe o wyższej mocy są w stanie utrzymać te wyższe temperatury przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego ciśnienia.

Jaką moc prysznica mogę mieć w swoim domu?

Rodzaj instalacji wodnej i elektrycznej w twoim domu pomoże określić, jaki typ prysznica będzie najlepiej pasował do twojej łazienki. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz w stanie określić, jaka moc będzie dla ciebie najlepsza na podstawie wielkości twojego zbiornika na wodę i niezawodności przepływu wody w całym domu:

  • 5kW lub 8,5kW prysznic elektryczny: Jeśli twoje zaopatrzenie w wodę jest trochę niepewne lub masz tylko mały zbiornik na wodę.
  • Prysznicelektryczny 8kW lub 10,8kW: Jeśli masz szczęście posiadać duży zbiornik na wodę i nie napotkałeś żadnych trudności z przepływem wody w swoim domu.

Należy również wziąć pod uwagę konfigurację bezpieczników i sprawdzić, czy mają one odpowiednią liczbę amperów, aby wygodnie ugościć prysznic elektryczny. Jeśli nie masz tych informacji pod ręką, zalecamy skorzystanie z pomocy hydraulika lub elektryka w celu uzyskania profesjonalnej porady.

Po ustaleniu szczegółów technicznych możesz zdecydować, czy chcesz zmodernizować instalację wodną lub bezpieczniki, czy też wykorzystać to, co już posiadasz.

prysznic

Znalezienie idealnego prysznica o dużej mocy

Niezależnie od tego, jaki system prysznicowy jest w stanie obsłużyć twoja łazienka, istnieje wiele atrakcyjnych opcji, które sprawią, że kąpiel pod prysznicem będzie luksusowa. Nowoczesne prysznice o dużej mocy są również wyposażone w szereg specjalnych funkcji, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Prysznic elektrycznyMira Sport 7,5kWdostarczy gorącej wody na żądanie, nawet w najbardziej zapracowanych gospodarstwach domowych. Wielofunkcyjna głowica prysznicowa pozwala na łatwe przełączanie między lekką mżawką a mocniejszym strumieniem, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla większych gospodarstw domowych z wieloma użytkownikami.

Jeśli szukasz modelu o większej mocy, termostatyczny prysznic elektryczny Mira Alero 9,8 kW w kolorze czarnym to doskonałe połączenie wydajności i nowoczesnego wzornictwa. Funkcja termostatyczna oznacza, że nie musisz się martwić o wahania temperatury, jeśli w innym miejscu w domu używana jest pralka lub inny kran.

Dzięki Mira Sport Max 10,8kWmożesz zrobić coś dla środowiska (i zmniejszyć rachunki za wodę). Jej funkcja Airboost zwiększa wielkość kropli wody, dzięki czemu zużywa mniej wody, a mimo to daje poczucie silnego, wzmocnionego strumienia.

Określenie, jaki rodzaj mocy będzie najlepszy w Twoim domu jest stosunkowo łatwe dzięki odpowiedniej wiedzy i pomoże Ci wybrać prysznic, który za każdym razem dostarczy Ci ożywczych doznań.